Všetci milovníci cyklistiky sú už iste „na kolesách“. Počasie je vynikajúce a cyklistické trasy lákajú všetkých milovníkov prírody a športu. Chcete sa pridať? K tomu, aby ste si mohli užívať cyklistické výpravy však potrebujete určité vybavenie.

Vybavenie na cyklistiku

3376K samozrejmej výbave každého cyklistu, ako je bicykel, správny odev, či obuv, sa vyjadrovať netreba. Je to predsa samozrejmé! Spomenieme si však čosi navyše, čo by pre bezpečnú cyklotúru nemalo vo vašej výbave chýbať.

  • Pre prípad defektov. Pamätajte na to, že pri cyklistickej túre, najmä v zložitejších terénoch, môžete veľmi rýchlo a jednoducho prísť k defektu. Ak máte pri sebe potrebné náradie na opravu, nejde o žiadnu tragédiu. Ak však vybavený nie ste, máte po zážitku. Súpravu na lepenie defektov kúpite za pár drobných. Takže si ju do batoha vždy pribaľte!
  • Na prevoz bicyklov – nosiče na bicykle. Pýtate sa, načo by ste asi bicykel prevážali! No predsa ak sa rozhodnete vybrať do vzdialenejších a pre vás možno zaujímavejších končín. Odveziete sa tam proste autom, aj so svojim bicyklom. Na prevoz bicykla vynikajúco poslúžia nosiče bicyklov. Výber záleží len na vás, no máte dve možnosti. Nosiče na bicykle na ťažné zariadenie alebo na strechu. Pokiaľ ide o pohodlnosť, určite voľte nosiče na bicykle, ktoré sa upevňujú na ťažné zariadenie. Veľmi jednoducho sa totiž ovládajú a dajú sa uzamykať k ťažnému zariadeniu. Bicykel vám tak nik neukradne.
  • Výbava do auta. Nielen nosiče bicyklov, ale ani náhradné pneumatiky by ste nemali zabudnúť v prípade, že sa presúvate na cyklotúru autom. Dnes sú už lacné pneumatiky vo vysokej kvalite samozrejmosťou. Za náhradu teda nemusíte minúť veľké peniaze a preto nie je problém vždy ju mať v aute!
  • Dôležité je osvetlenie! Nielen vidieť, ale aj byť videný. To je pravidlo bezpečnej cyklistiky. Takže nezabudnite na kvalitné osvetlenie svojho bicykla tak vpredu, ako aj vzadu. Rovnako dobre by mali byť osvetlené aj nosiče na bicykle na ťažné zariadenie, čím sa zabráni nehode.
  • Drobnosti do batoha. Nezabudnite na pitný režim, ale ani na niečo malé pod zub. Môže sa stať, že sa cyklotúra predĺži. Aby ste teda neostali hladný! Do batoha si tiež prihoďte súpravu náradia na opravy malých vád na bicykli. Tá má dnes podobu vreckového nožíka, kde máte všetko potrebné a užitočné.

Ak teda máte zabalené všetko potrebné, cyklotúru určite zvládnete bez väčších problémov a s množstvom krásnych zážitkov!